Prostownica do włosów - Każda stylizacja włosów ma swoich zwolenników jak i przeciwników. W poniższym artykule postaramy się przedstawić wszystkie podstawowe elementy prostowania włosów, zaczynając od wyboru odpowiedniej prostownicy, poprzez porównanie sprzętu profesjonalnych firm i sprzętu z salonów AGD, a kończąc na wyszukaniu wad i zalet prostowania włosów. Przeczytaj ten artykuł, a nie będziesz miała już więcej żadnych wątpliwości w temacie prostowania.

 

Czym jest prostownica do włosów? - Prostownica do włosów nazywana zamiennie żelazkiem fryzjerskim jest to sprzęt najczęściej elektryczny, jedno z najpopularniejszych urządzeń w damskiej łazience, ale nie ma się czemu dziwić w końcu prostownica to wynalazek kobiety, fryzjerski Jennifer Bell Schofield. Wygląd prostownicy w pełnym skrócie to dwie płytki tej samej szerokości, które pod wpływem prądu nagrzewają się do określonej przeważnie wysokiej temperatury. To cudo do włosów ma za zadanie wyprostować włosy kręcone czy falowane, ale niekoniecznie, ponieważ są kobiety, które używają tego wynalazku po to, by wygładzić napuszone po umyciu włosy. Profesjonalne prostownice mogą służyć także do kręcenia i falowania włosów, co powoduje, że odchodzimy od tradycyjnego przeznaczenia prostownicy. Używać ich możemy praktycznie do każdego rodzaju włosów. Obsługa prostownicy nie jest niczym nadzwyczajnym, dlatego każda z Pań może samodzielnie, bez wychodzenia z domu przetestować ją na swoich włosach tworząc co tylko zechce. Po użyciu profesjonalnej prostownicy takiej, która jest bogato wyposażona mamy pewność, że nasze włosy będą gładkie i lśniące, a jeśli dodatkowo użyjemy odpowiedniego preparatu wspomagającego prostowanie włosów, ochronimy je przed zniszczeniami spowodowanymi wysoką temperaturą i co najważniejsze – będziemy mogły czuć się jak po wyjściu od fryzjera. Efektu takiego nie zapewni nam zwykła prostownica, której koszty są bardzo niskie, ale za to jej jakość znacznie odbiega od profesjonalnego sprzętu. Najlepsze prostownice do włosów posiadają unikalny system NANO-SILVER, który działa antybakteryjnie na powierzchni płytek, co daje nam pewność, że dbamy o higienę swoich włosów nawet podczas ich prostowania. Na rynku sprzętów elektrycznych jest wiele prostownic do wyboru, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i dla swojej kieszeni.

 

Elementy wyposażenia prostownicy na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Wbrew pozorom wybór odpowiedniej, a co za tym idzie bezpiecznej oraz skutecznej prostownicy wcale nie jest taki prosty. Występują prostownice bardzo tanie, nawet wyglądem przypominające te profesjonalne, jednakże niech to nie zmyli żadnej z was kochane Panie. Większość z tych prostownic to po prostu tanie podróbki, którymi nieuczciwi sprzedawcy chcą nas karmić. Takie prostownice to podwójna strata, gdyż przeważnie nie posiadają one żadnych przydatnych funkcji i właściwości, a przy tym w bardzo dużym stopniu niszczą nasze włosy, co może przynieść opłakane skutki. Dlatego przedstawimy podstawowe elementy wyposażenia, które powinna posiadać prostownica, aby zapewniała pełną ochronę podczas stosowania. Na pierwszy ogień idzie materiał z którego są zrobione płytki prostownicy, tutaj można wyróżnić płytki:

 

*metalowe- należy o nich radykalnie zapomnieć, gdyż są to płytki które były wykorzystywane w początkowych produkcjach tych urządzeń. Wtedy też były one dopiero tzw: wersją testową, więc tak bardzo nie zastanawiano się nad konsekwencjami jakie ze sobą przyniesie używanie tego typu prostownicy. Metalowe płytki bardzo szybko się nagrzewały, co sprawiało bardzo mocne zniszczenie struktury włosa, podrażniając łuskę włosa, tym samym doprowadzając do poszarpania włosa, a nie jego wygładzanie tak jak to powinno być. W chwili obecnej tego typu płytki umieszcza się tylko w prostownicach bardzo tanich, aby zmniejszyć koszty produkcji. Tego typu urządzenie należy stosować bardzo, bardzo rzadko lub w ogóle, dlatego jeżeli zależy Panią na zdrowych włosach stanowczo odradzamy ten rodzaj płytki w prostownicy.

 

*ceramiczne- jedne z najpowszechniejszych rodzai płytek umieszczanych w prostownicach. Na dzień dzisiejszy nie można wydać negatywnych opinii na temat prostownic z tymi płytkami, gdyż temperatura nagrzewania jest równomiernie na nich rozprowadzana, co chroni przed spaleniem włosów. Każda płytka ceramiczna w swojej strukturze jest śliska co ułatwia gładkie prowadzenie prostownicy po powierzchni włosa, przyczyniając się tym samym do gładkich, lśniących włosów, bez rozdwajających się końcówek, co jest bardzo ważne przy częstym używaniu tego sprzętu.

 

*lustrzano – tytanowe- są to bardzo powszechne i nowoczesne płytki, które są dedykowane główne osobom które posiadają długie, grube włosy z tendencja do skręcania się. Tytan jest to materiał bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego prostownica z takimi płytkami na pewno posłuży na długie lata. W takich prostownicach ciepło jest równomiernie odbijane poprzez powłokę lustrzaną, co doskonale utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia wewnątrz włosa, dodatkowo tworząc gładką powłokę na powierzchni. Po zastosowaniu takiej prostownicy włosy nabierają blasku i jedwabistości.

 

*turmalinowe- jedne z droższych płytek wykorzystywanych w produkcji prostownic. Płytki te tworzą naturalne minerały zwane turmalinami. Turmaliny występują w postaci kamieni kolekcjonerskich oraz wykorzystywane w przemyśle optycznym. Jednakże co tak naprawdę dają nam płytki turmalinowe w prostownicach?. Po pierwsze wytwarzają jony ujemne, czyli spełniają funkcję jonizacji, która w konsekwencji zamyka zniszczoną łuskę włosa czyniąc go gładszym i zdrowszym. Po drugie dzięki gładkiej, równomiernie nagrzanej powierzchni przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Płytki turmalinowe są delikatniejsze niż płytki tytanowe, dlatego szybciej się zużywają , więc polecane są głównie do domowego użytku.

 

*ceramiczno – turmalinowe- są to płytki wykonane z ceramiki powlekanej turmalinem, co w połączeniu tych dwóch materiałów powoduje gładsze, zdrowsze i bezpieczne prostowanie.

 

*teflonowe – materiał jakim jest teflon, każdemu kojarzy się tylko z patelniami do pieczenia, jednakże technologia posunęła się do przodu i postanowione tenże materiał wykorzystać w prostownicach do włosów. Teflon ma za zadanie chronić włosy przed wpływem wysokiej temperatury oraz zapobiegać przywieraniu i szarpaniu włosów. Materiał ten jest bardzo wrażliwy na wszelkie zarysowania, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy jego stosowaniu.

 

*diamentowe – jedne z najnowocześniejszych płytek umieszczanych w prostownicach, a zarazem najtrudniej dostępne na rynku sprzętu fryzjerskiego. Tego typu prostownice nie są jeszcze dostępne w Polskich Hurtowniach Fryzjerskich. Jednym z głównych powodów jest ich cena, gdyż surowiec z którego są wykonane nie należy do najtańszych. Płytki diamentowe są idealnie gładkie i wytrzymałe. Bez problemu radzą sobie z grubymi, kręconymi, długimi włosami bez niszczenia ich struktury.

 

Kolejnym elementem o którym nie należy zapominać przy kupnie prostownicy do włosów jest mechanizm umożliwiający regulację temperatury, ponieważ ta funkcja ma największy wpływ na kondycję i zdrowie naszych włosów. Większość prostownic dostępnych na rynku fryzjerskim posiada regulacje temperatury, dlatego my jako klienci możemy wybrać, czy chcemy aby nasze urządzenie posiadało regulację ręczną, czy tez mechaniczną temperatury?.

 

*Regulacja ręczna w prostownicy – wykonywana jest przy pomocy umieszczonego na urządzeniu pokrętła, regulację temperatury można ustawiać przeważnie w przedziale od 150-230 st.C, zwiększając jej zakres co 20st.C. Regulacja ta jest niezbyt dokładna, dlatego jeżeli chce się odpowiednio chronić włosy należy zakupić prostownicę z regulacją mechaniczną.

 

*Regulacja mechaniczna – tego typu regulacja charakteryzuje się umieszczonym na prostownicy wyświetlaczem LCD oraz przyciskami regulującymi temperaturę nagrzewania, wzrastającą o 10st.C, przez co mamy pełna kontrolę nad temperaturą. Niektóre regulacje mechaniczne posiadają funkcję zapamiętywania ostatniej używanej temperatury i podczas kolejnego prostowania automatycznie nagrzewają prostownicę do danej temperatury.

 

Nieodłącznym elementem całej budowy prostownicy jest moc jaką posiada dane urządzenie. Gdyż, to właśnie od mocy zależy jak długo będziemy czekać, aż urządzenie osiągnie przez nas oczekiwaną temperaturę. Moc prostownic oscyluje w przedziale od 20W do nawet 170W. Im mniejsza moc tym dłuższy czas nagrzewania. Prostownice o mocy 20W potrafią się rozgrzewać przez kilkanaście minut, natomiast te o mocy 170W dokonują tego w zaledwie 25 sekund. Dlatego, tez każdy indywidualnie powinien dobrać dla siebie prostownicę. Większa część tych urządzeń posiada diodę kontrolną, która informuje nas kiedy prostownica jest nagrzana do danej temperatury.

 

Powyżej wymienione elementy, czyli rodzaj płytek, regulacja temperatury oraz moc prostownicy stanowią główne wyposażenie urządzenia. O tych cechach należy pamiętać zawsze przy zakupie prostownicy. Teraz przedstawimy kilka dodatkowych funkcji jakie może posiadać sprzęt do prostowania włosów.

 

*funkcja ,,strażaka” - została ona stworzona w celu zapewnienia pełnego bezpieczeństwa podczas gdy w pośpiechu zapomnimy wyłączyć prostownicę z gniazdka zasilania. Funkcja ta polega na automatycznym wyłączeniu się prostownicy po ok.50 min nieużywania jej. Więc nie musimy się zamartwiać, gdy po wyjściu z domu okaże się że nasza pamięć zawodzi.

 

*funkcja jonizacji – bardzo nowoczesna, pożądana i przydatna funkcja. Jonizacja sprawia, że wytwarzane są jony ujemne, które wnikają w głąb włosa, tym samym utrzymując odpowiednie nawilżenie wewnątrz struktury włosa. Funkcja ta wpływa również na rozdwojone końcówki, które posiada wiele Pań , gdyż zamyka łuskę włosa tym samym czyniąc go gładszym i wizualnie piękniejszym.

 

*wibrujące płytki – tą funkcję posiada niewiele prostownic, gdyż nie jest ona, aż tak bardzo potrzebna do idealnego wyprostowania włosów. Płytki wibrujące charakteryzują się tym, iż są one ruchome przez co ułatwiają prowadzenie prostownicy nawet po bardzo zniszczonych włosach, gdyż dopasowują się do każdego, nawet niesfornego włosa. Płytki te są po bokach zaokrąglone dzięki czemu za pomocą prostownicy można kręcić piękne loki.

 

Rodzaje prostownic do włosów - Mówiąc o rodzajach prostownic powinniśmy mieć na myśli szerokość płytek umieszczonych w prostownicy dostosowanych do długości i grubości włosów. Wyróżnić tutaj możemy trzy podstawowe:

 

*wąskie – są to płytki, których szerokość nie jest większa niż 1,5cm. Taka szerokość płytek przeznaczona jest dla osób o krótkich włosach, które są bardzo cienkie. Wąska prostownica równie dobrze nadaje się tworzenia loków, ponieważ łatwo jest nią obracać i zawijać na nią włosy.

 

*średnie – są to płytki standardowe, umieszczane w większości prostownic. Ich rozmiar to przeważnie 2,5cm. Ich stosowanie poleca się na włosach średniej długości oraz grubości, czyli takich które większość Pań posiada. Prostownica z tymi płytkami jest lekka i łatwa w prowadzeniu.

 

*szerokie – są to dość masywne płytki o szerokości 3,5-4cm. Dedykowane włosom grubym, kręconym i długim, gdyż ich powierzchnia wymaga dużo czasu i pracy, aby w pełni wygładzić włosy. Jednakże prostowanie tego typu płytkami przy skórze głowy może być bardzo ciężkie w wykonaniu.

 

Wybór prostownicy- ta ze sklepu AGD, czy ta z profesjonalnej Hurtowni Fryzjerskiej?

W pierwszej chwili wybór prostownicy wydaje nam się niczym nadzwyczajnym, jednak zastanawiając się dłużej dochodzimy do wniosku, że trzeba dokładnie przemyśleć tą decyzję, gdyż jest wiele prostownic do kupienia. Są takie, które można kupić w każdym sklepie AGD i są takie, które dostępne są tylko i wyłącznie w renomowanych hurtowniach fryzjerskich takich jak Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL. Ale skąd mamy wiedzieć, którą należy wybrać? Pomożemy dokonać tego wyboru. Prostownice oferowane przez sieciowe sklepy AGD, są o wiele tańsze od tych w hurtowniach, ale niech to was nie przyciąga do ich zakupu. Te tańsze prostownice tak naprawdę posiadają ubogie wyposażenie, a co za tym idzie będą się przyczyniać do zniszczenia włosów. Oczywiście sklepy te posiadają również drogie produkty po ok. 200-300zł i te posiadają pożądane funkcje, ale inwestując taka sumę w sprzęt ze sklepu AGD powinniśmy się zastanowić czy warto, gdyż hurtownie fryzjerskie również oferują urządzenia w tych cenach. I dlatego teraz kilka słów o hurtowniach. To właśnie one zaopatrują całą branże fryzjerską, a nie sklepy sieciowe. Pytacie dlaczego?. Dlatego, że praca fryzjera musi być idealna, zadowalająca klientów oraz bez przykrych wpadek. I dlatego, też kupują oni produkty w hurtowniach fryzjerskich, ponieważ urządzenia tam zakupione są solidne, wszystkie elementy szczegółowo dopracowane, bardzo trwałe , niezawodne i świetnie wyposażone w dodatkowe funkcje, a to wszystko zaledwie za cenę minimalnie wyższą niż te proponowane w sklepach sieciowych. Używając produktów profesjonalnych masz pewność jakości i zachowania zdrowych włosów na dług, długi czas. Dlatego polecamy nasz internetowy sklep fryzjerski www.uradka.pl tam znajdziecie produkty profesjonalne i warte swojej ceny.

 

Najczęściej kupowane prostownice-krótka charakterystyka

*Prostownica Ermila Magic Straight- posiada płytki turmalinowo-tytanowe. Bardzo trwała, ergonomiczna i lekka prostownica do każdego typu włosa. Płytki szerokości 24mm pozwalają na szybkie prostowanie. Wytwarzane jony ujemne zamykają łaskę włosa odpowiednio nawilżając włosy.

 

*Prostownica Fox Electro- jedna z najczęściej kupowanych prostownic przez fryzjerów. Posiada wbudowany wyświetlacz LCD z zakresem temp. od 150 stopni do 220stopni. Profesjonalne płytki lustrzano-tytanowe nadają połysku i gładkości włosom. Automatyczne wyłączanie po 50min. Sprawia poczucie bezpieczeństwa podczas używania.

 

*Prostownica Farouk CHI Digital- niezwykle nowoczesna prostownica z funkcją jonizacji. Podczas używania prostownicy wytwarzane jest ceramiczne ciepło nawilżające, które zmniejsza szorstkość oraz matowienie włosów. Wyposażona jest w mechaniczną regulację temperatury, a jej nagrzewanie odbywa się w ciągu 15 sekund. Sprzęt szczególnie polecany przez stylistów.

 

Jak prawidłowo używać prostownicy żeby uzyskać najlepszy efekt? (Pierwsze prostowanie) Jeśli nie posiadamy specjalnej prostownicy z funkcją „Wet” zawsze używamy jej na suchych pasmach. By zabezpieczyć włosy przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury przed każdym użyciem należy zabezpieczyć włosy, pasmo po paśmie specjalnym płynem w formie lotionu lub toniku. I co najważniejsze częste używanie prostownicy niestety niszczy włosy, stają się one cienkie, suche i matowe, a końcówki rozdwajają się .

 

Umyj włosy jak zwykle, wybierając szampon odpowiedni dla swojego rodzaju włosów. Jeśli na co dzień włosy nie przysparzają ci większych problemów np. w postaci łupieżu, możesz wybrać szampon wygładzający, on ułatwi ci pracę z prostownicą. Nie zapominaj o zastosowaniu odżywki do spłukiwania na długości i końcach włosów, dzięki temu zostaną one właściwie nawilżone Stylizację zacznij od wydzielenia przedziałka i wysuszenia włosów suszarką.

 

Przed użyciem prostownicy nie zaleca się stosowania pianki, może wówczas dojść do nadmiernego obciążenia i usztywnienia włosów, a pasma mogą się posklejać. Podziel włosy na mniejsze pasma. Przed każdym użyciem prostownicy zastosuj na prostowane pasmo płyn zabezpieczający przed wysoką temperaturą urządzenia. Dzięki temu ograniczysz ryzyko uszkodzenia włosów, a fryzura zyska piękny połysk. Ponadto tego typu preparaty przedłużają żywotność prostownicy.

 

Wybrane pasmo włosów rozczesz i włóż pomiędzy płytki prostownicy. Jednym powolnym ruchem przeciągnij urządzenie od nasady aż po końce. Podczas prostowania włosów przydatnym okazuje się być wąski grzebień, którym podtrzymasz i rozczeszesz pasmo bezpośrednio przed przeciągnięciem go prostownicą (grzebień umieść przed urządzeniem). Czynność możesz powtórzyć w razie potrzeby, jednak nie więcej niż dwukrotnie. W ten sam sposób postępuj z każdym kolejnym pasmem włosów. Uważaj na gorące płytki, by nie sparzyć dłoni. Pamiętaj też, by nie odkładać prostownicy na elementy z tworzywa sztucznego, może dojść do ich stopienia. Na koniec możesz utrwalić fryzurę delikatnym lakierem, ten zabieg sprawi, że włosy na dłużej pozostaną proste i nie zaszkodzi im wilgoć. By nasza prostownica pracowała sprawnie i długo, warto aby po każdym zabiegu z jej użyciem, wyczyścić płytki miękką ściereczką. Zlikwiduje to z ich powierzchni substancje stosowane do pielęgnacji włosów.

 

Najważniejsze informacje, przydatne przez zakupem prostownicy:

Obecnie, gdy na rynku jest naprawdę duży wybór, zakup tego z pozoru prostego urządzenia może okazać się trudniejszy niż to się na początku wydawało. Jeżeli zależy nam na prostownicy, która dopasowana będzie do rodzaju włosów oraz do indywidualnych upodobań, warto zwrócić uwagę na kilka elementów:

1.      Rodzaj materiału, z jakiego wykonane są płytki prostownicy

2.      Szerokość płytek

3.      Regulacja temperatury

4.      Moc

5.      Jonizacja

6.      Kabel obrotowy

7.      Cyfrowy wyświetlacz LCD

8.      Wyłącznik bezpieczeństwa

9.      Przed zakupem warto sprawdzić opinie na temat danego urządzenia

 

Najlepsze prostownice do włosów znajdziesz w Hurtowni Fryzjerskiej Lookwell. Prostownica do włosów jest jednym z najpopularniejszych narzędzi fryzjerskich. Służy do prostowania włosów z tendencją do falowania. Prostownica do włosów stanowi przeciwieństwo lokówki do włosów. Zapraszamy do Hurtowni Fryzjerskiej www.ofryzjer.pl w której posiadamy tylko profesjonalne prostownice renomowanych fryzjerskich firm takich jak GaMa, Farouk, Wahl, Ermila, Valera, Moser, Fox, Jaguar, 

 

Internetowy sklep fryzjerski, hurtownia fryzjerska Lookwell Gniezno

Zamknij okno
Menu

Labor Upgrade profesjonalna prostownica Infrared szeroka

 

Labor Upgrade Profesjonalna Prostownica Infrared szeroka

 

Opis produktu: Prostownica Labor Upgrade Infrared Large - szeroka, pozwala na pracę w temperaturze o 30 stopni niższej niz w przypadku standardowych prostownic. Działa wewnątrz włosa, a jednoczesnie ochrania go na zewnątrz. Ciepło przenika bezpośrednio do włosów gwarantując bardziej błyszczące rezultaty. Osiąga niewiarygodnie szybkie rezultaty przy pracy z duzymi partiami włosów. Oszczędza czas przy wykonywaniu zabiegów. Gładka powierzchnia tytanowych płytek zapobiega tarciu i ułatwia stylizację. Prostownica Labor Upgrade Infrared large wyposazona jest w czujnik poprawiający obługę urządzenia: miga, gdy temperaturaspada. Mozna go ustawić na stałe klikając dwukrotnie w przycisk.

DANE TECHNICZNE:

technologia UPGRADE Bio-infrared
płytki tytanowe pokryte powłoką ceramiczno-turmalinową
rozmiar płytek: szeroka - 50x110mm
największa powierzchnia wygładzająca na rynku
podwójny ceramiczny element grzewczy MCH, co pozwala osiągnąć temperaturę podczas stylizacji
automatyczne wyłącznie po jednej godzinie nieużywania
zaawansowany system z cyfrowym wyświetlaczem
temperatura maksymalna do 230 stopni Celsjusza

cena 820.00
brutto (w tym 23% VAT)
Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie - możesz być pierwszy!

Twój komentarz

Dziękujemy za wypełnienie formularza.
Wypełnij powyższe pole
Wypełnij powyższe pole

Do tego produktu, jako uzupełnienie zakupów, polecamy:

Klienci, którzy kupowali ten towar interesowali się również:

ILOŚĆ PRODUKTÓW W KOSZYKU : 0 O WARTOŚCI : 0.00 zł

Twój koszyk jest pusty

PRZEJDŹ DO KASY ROZWIŃ KOSZYK ZWIŃ KOSZYK
W CZYM MOŻEMY POMÓC? INFOLINIA: 791-464-844 PON-PT 8:00-16:00 SKLEP@OFRYZJER.PL

Producenci

Wyświetl wszystkich producentów


100% bezpieczeństwa

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL w pełni chroni przekazywane dane osobowe oraz zapewnia że nie przekazuje zebranych danych osobowych innym podmiotom czy osobą. Przekazywane dane osobowe są jedynie danymi niezbędnymi do realizacji zamówienia. Dane osobowe są chronione przez dostępem osób trzecich.

Ceny

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL oferuje towar fryzjerski w najlepszych cenach dla każdego. Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT. Ceny są wyrażone w polskich nowych złotych. Ceny hurtowe dla każdego sprzedaż już od jednej sztuki. Prawdopodobnie mamy najszerszą ofertę i najlepsze ceny więc sprawdź dział promocje. 

Gwarancja

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL gwarantuje 100% zadowolenia z realizacji zamówienia oraz zapewnia pełną satysfakcję z zakupionych towarów. Wszystkie sprzedawane przez nas towary są nowe i oryginalne oraz posiadają gwarancję, dodatkowo na każdy zakupiony u nas sprzęt wystawiamy pisemną gwarancję.