Szczotka do włosów - okrągła szczotka do włosów – przyrząd do pielęgnacji włosów (modelowania oraz czesania). Składa się z trzonu służącego jako uchwyt oraz z twardego włosia lub elementów czeszących z tworzyw sztucznych. Szczotki do włosów mogą być okrągłe lub płaskie. Okrągłe są używane głównie do modelowania oraz optycznego zwiększania objętości włosów. Szczotki płaskie służą głównie do rozczesywania włosów oraz masażu skóry. Szczotki włosowe są popularnymi przyrządami do pielęgnacji włosów.


Szczotka do włosów równie ważna jak kosmetyki. Dbasz o swoje włosy, więc starannie dobierasz do nich kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne. Długo zastanawiasz się też nad wyborem prostownicy i lokówki. A co ze szczotką do włosów? Szczotka do włosów to jedna z najważniejszych rzeczy, które służą do pielęgnacji włosów, a większość z nas nie zastanawia się zbyt długo nad jej wyborem. Wcale nie wynika to z tego, że na szczotkach do włosów się aż tak dobrze znamy, lecz raczej z tego, że nie przykładamy do tego większej uwagi.



Dobrze dobrana szczotka do czesania lub modelowania stanowi klucz do pięknych włosów i zdrowej skóry głowy. Dlatego zanim ruszy się na zakupy, warto poznać materiały, z jakich wykonane są szczotki do włosów, a także przyjrzeć się uważniej ich kształtom, by wybrać produkt, który jak najlepiej spełni swoją funkcję.


Z jakich materiałów zrobione są szczotki do włosów? Drewniane szczotki do włosów. Drewniane szczotki do włosów są przede wszystkim wykonane z naturalnego, ale i odnawialnego materiału, jakim jest drewno, więc i bardziej ekologiczne. Często są one cięższe od szczotek z tworzyw sztucznych czy też aluminium, więc trudno jest nimi długo szczotkować włosy. Wyjątek w tej kwestii stanowią szczotki z bambusa i olchy, które są odczuwalnie lżejsze, a więc – przyjazne i funkcjonalne jednocześnie.



Szczotki do włosów z tworzyw sztucznych. Szczotki wykonane z tworzyw sztucznych są tańsze, a co za tym idzie – bardziej popularne od drewnianych. Są od nich także lżejsze i mają często ergonomiczny kształt oraz gumową osłonkę na rączce, co ułatwia posługiwanie się nimi. Plastikowe szczotki do włosów są odporne na działanie wysokiej temperatury, ale – niestety – często się mocno elektryzują, co z kolei utrudnia czesanie i układanie fryzury.



Szczotki aluminiowe do modelowania Szczotki z aluminium są bardzo lekkie, mają okrągły kształt i służą do modelowania fryzur. Aluminium szybko oddaje ciepło podczas modelowania, co przyspiesza suszenie włosów oraz modelowanie fryzury. Ich wadą jest to, że włosy nie przesuwają się po aluminium zbyt łatwo, wskutek czego są one bardziej narażone na uszkodzenia.



Szczotki z powłoką ceramiczną W profesjonalnych sklepach fryzjerskich dostępne są szczotki z powłoką ceramiczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu włosy modeluje się szybko i łatwo, unikając jednocześnie irytującego elektryzowania i problematycznych uszkodzeń struktury włosa. Niestety, szczotki z powłoką ceramiczną są droższe od zwykłych szczotek.



Włosie z dzika Szczotki z naturalnym włosiem posiadają najczęściej włosie ze szczeciny dzika, które nie niszczy włosów, lecz je naturalnie pielęgnuje. Stosowanie takich szczotek zaleca się nie tylko osobom o delikatnych, cienkich włosach, lecz także tym, które zmagają się z problemem przetłuszczających się włosów. Regularne szczotkowanie taką szczotką zapewnia bowiem rozprowadzenie nadmiaru łoju na całej długości włosa, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowo i się naturalnie błyszczą. Szczotka z naturalnym włosiem delikatnie masuje też skórę głowy, poprawiając tym samym jej kondycję.



Igły nylonowe Wiele szczotek jest wyposażonych w nylonowe igły o różnej twardości. Do cienkich włosów należy wybrać miękkie igły, a do grubych – twardsze. Igły nylonowe są odporne na wysoką temperaturę. Jeżeli nylon jest wysokiej jakości, to szczotka ma właściwości jonizujące, co zapobiega elektryzowaniu się i puszeniu włosów. Do włosów przedłużanych zaleca się szczotki mieszane – zawierające włosie naturalne i nylonowe igły.

 

Igły metalowe i drewniane. Najczęściej w szczotkach do włosów spotyka się igły metalowe, zakończone kulką z tworzywa sztucznego. Są one dość wytrzymałe, jednakże zdarza się, że igły się wyginają, a kulki szybko ścierają, co powoduje plątanie i szarpanie włosów podczas czesania oraz zadrapania skóry głowy.


Drewniane igły są łagodniejsze dla włosów i skóry głowy. Zaleca się je zwłaszcza osobom o długich, grubych włosach oraz tym, których włosy łatwo się plączą. Kształt a funkcja szczotki do włosów.

 

Płaskie szczotki do włosów. Szczotki płaskie mogą mieć różną formę i wielkość. Długie i wąskie szczotki służą zazwyczaj do tapirowania i czesania włosów podczas suszenia, a szerokie – kwadratowe, owalne lub okrągłe – do codziennego czesania i szczotkowania włosów.



Szczotki płaskie, służące do czesania i szczotkowania włosów, są często wyposażone w gumową poduszkę, która niweluje nacisk, chroniąc tym samym skórę głowy i włosy przed uszkodzeniem. Natomiast szczotki do czesania włosów podczas suszenia posiadają otwory, dzięki którym ciepłe powietrze suszarki szybciej przenika do włosów i nie powoduje ich przegrzania.



Szczotki okrągłe i owalne Szczotki okrągłe bądź owalne służą do modelowania fryzury z użyciem suszarki – za ich pomocą prostuje się, kręci i odpowiednio wywija włosy. W sprzedaży dostępne są także suszarko-lokówki, które umożliwiają jednoczesne suszenie włosów i modelowanie fryzury.



Okrągłe szczotki mają bardzo różną średnicę. Jej wybór zależy od tego, do czego dokładnie szczotka ma posłużyć.



Dobre są szczotki z powłoką teflonową, jednakże hitem są obecnie szczotki z powłoką ceramiczną. Szybko się nagrzewają, nie niszczą włosów podczas stylizacji i mają właściwości jonizujące, dzięki czemu stylizacja przebiega sprawnie, a włosy mają zdrowy wygląd.

 

Szczotki dla niemowląt i małych dzieci W sklepach dostępne są specjalne szczoteczki do czesania włosów niemowląt i małych dzieci. Ich rękojeść jest zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego, które jest lekkie i nadaje się do częstego mycia. Włosie jest natomiast zrobione z miękkiego, naturalnego lub sztucznego surowca.

Nawet, gdy dziecko nie posiada zbyt wielu włosków, warto regularnie używać szczoteczki i czesać jego główkę, gdyż zapobiega to nie tylko plątaniu się delikatnych włosków, lecz także stanowi znakomity masaż dla skóry głowy, dzięki któremu zapobiega się powstawaniu tzw. ciemieniuchy.

Prawidłowo dobrana szczotka do włosów potrafi zdziałać cuda – sprawi, że kosmyki odzyskają blask, sprężystość i zdrowy wygląd. Przeglądając ofertę szczotek dostępnych na polskim rynku, najlepiej sięgać po te, w całości wykonane z drewna (tzn. nie tylko z drewnianą rączką, ale i z drewnianymi ząbkami), ponieważ łagodniej traktują czuprynę. Fryzjerzy polecają także szczotki z naturalnej szczeciny dzika, gdyż ich głównym budulcem jest keratyna, która wchodzi w skład ludzkich włosów, a dzięki temu zapobiega ich mechanicznym uszkodzeniom.
Równie ważny jak materiał, z którego wykonano szczotkę, jest jej kształt. W naszej kosmetyczce powinno się znaleźć kilka szczotek o różnej średnicy i formie. Dzięki temu, bez problemu ułożymy zarówno lekką fryzurę do pracy, jak i wieczorowy kok na eleganckie przyjęcie.

I tak:
1. Okrągłe, promieniste szczotki o gęstym włosiu doskonale nadają się do stylizacji włosów falowanych i kręconych. Te grubsze efektownie uniosą długie kosmyki u nasady, a te o mniejszej średnicy pomogą w modelowaniu krótszych włosów.


2. Prostokątne, płaskie szczotki z głęboko rozmieszczonym włosiem najlepiej posłużą kobietom o bardzo długich i naturalnie prostych kosmykach. Zapobiegną elektryzowaniu się czupryny, nadając włosom naturalny blask i zdrową gładkość.


3. Szczotki owalne, u podstawy wyściełane gumą, są przeznaczone do każdego rodzaju włosów. Mają twarde włosie, dzięki czemu poprawiają ukrwienie skóry głowy oraz usuwają z niej wszelkie zanieczyszczenia.


4. Szczotki częściowo zaokrąglone, z rzadkim włosiem, są idealne do modelowania krótkich i cienkich kosmyków. W duecie z suszarką nadają włosom objętość i gęstość.


5. Elektryczne szczotko-suszarki to dwa w jednym. Mają okrągły, walcowaty kształt, a przez otworki rozsiane po całej powierzchni płynie ciepłe powietrze. Doskonale nadają się do stylizacji zarówno cienkich i delikatnych włosów, jak i tych gęstych, niepodatnych na kręcenie tradycyjną szczotką. Umożliwią również prostowanie kosmyków na całej długości. Pamiętaj! Niezależnie od tego, jaki wybierzesz kształt czy wielkość, upewnij się, że szczotka jest wykonana z naturalnego włosia oraz ma właściwości antystatyczne. Warto również zainwestować w dobry jakościowo produkt uznanej firmy - bogato wyposażona kosmetyczka nie oznacza bowiem całego worka fryzjerskich akcesoriów, a kilka porządnych szczotek, które będą służyły nam przez lata.


Triki i pułapki:
•    Szczotkę do włosów powinno się starannie czyścić raz w tygodniu. Możesz w tym celu użyć ciepłej wody oraz szamponu – usuniesz z niej wszelkie zanieczyszczenia oraz resztki produktów do stylizacji. Pamiętaj tylko, że drewnianej oprawki szczotki nie należy moczyć, więc jeśli chcesz tego uniknąć, zanurz w wodzie jedynie jej szczecinę.
•    Co drugi dzień rozczesuj włosie szczotki przy pomocy grzebienia nasączonego spirytusem.
•    Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, sięgnij po szczotkę z miękkim włosiem albo drucikami zakończonymi plastikowymi kuleczkami.
•    Rozczesując mokre włosy, zawsze używaj grzebienia z szerokimi zębami i nigdy, przenigdy, nie sięgaj po szczotkę, ponieważ wilgoć rozpulchnia ochronne łuski keratynowe i uszkadza fakturę wilgotnych włosów, przez co stają się one podatniejsze na uszkodzenia.



JAK SZCZOTKOWAĆ WŁOSY - Wśród codziennych zabiegów pielęgnacyjnych warto znaleźć chwilę czasu na szczotkowanie włosów. To dobra metoda na poprawę kondycji włosów i skóry głowy.Szczotkowanie powinno wykonywać się w kierunku od szyi do czoła. Pobudzamy w ten sposób krążenie krwi w skórze głowy. Popularnie mówi się o dotlenieniu skóry. Według znawców tematu najlepsze wyniki daje szczotkowanie poranne. Szczotkując włosy rozprowadzamy, aż po same ich końce sebum wytwarzane przez gruczoły łojowe skóry. Daje to włosom naturalną ochronę przed wiatrem, słońcem i innymi czynnikami.


Szczotkowanie to także mechaniczne usuwanie starej keratyny i zanieczyszczeń, które osiadają na naszych włosach. Nie powinny obawiać się go osoby, których włosy mają skłonność do przetłuszczania się. Szczotka nie tylko rozprowadza wydzielane sebum, ale także usuwa jego nadmiar. Ważne jest też, by zachować cierpliwość w przyzwyczajaniu naszych włosów do regularnego szczotkowania.

 

Tradycyjny sposób szczotkowania włosów. Nie szczotkujmy włosów mokrych. Woda rozpulchnia je podnosząc ochronne łuski keratynowe, które osłaniają trzon włosa. Włosy stają się bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie działa na nie wysoka temperatura. Dlatego najlepiej, gdy osuszamy je ręcznikiem wyciskając z nich wodę. Zalecane jest pozostawienie ręcznika na głowie tak długo, aż woda sama wsiąknie. Nie trzemy mokrych włosów ręcznikiem. O ile to możliwe pozwólmy wyschnąć im w sposób naturalny. Do rozczesania wilgotnych włosów należy używać grzebienia z kości lub szylkretu o długich, szeroko rozstawionych zębach. Zdecydowanie odradzamy używanie grzebieni metalowych lub plastikowych. Ich powierzchnia, mimo, że pozornie gładka, z “punktu widzenia” włosa posiada mnóstwo nierówności i ostrych krawędzi. W czasie czesania te mikroskopijne niedoskonałości uszkadzają strukturę włosa powodując, że staje się on kruchy i łamliwy.


Szczotkowanie wykonujemy delikatnie ze świadomością, że jest to także zabieg relaksujący. Stres wywołuje skurcze naczyń krwionośnych i ogranicza dopływ substancji odżywczych do cebulek włosowych. Masaż i tak zwane młoteczkowanie polegające na opukiwaniu szczotką głowy relaksuje, rozluźnia, łagodzi napięcie nerwowe, pobudza krążenie krwi i rozgrzewa skórę. Chwile poświęcone tym zabiegom mogą wydobyć nas z psychicznego dołka. Szczotkując włosy porządkujemy swoje myśli.


O włosach - Nasze włosy są martwą, zrogowaciałą częścią włosa. Żywe są jedynie ich cebulki ukryte tuż pod powierzchnią skóry. Dopiero mikroskopowe zdjęcia włosa i przekroju skóry uzmysławiają nam jak skomplikowana jest budowa włosa i jak gęsta sieć naczyń włosowatych, limfatycznych i zakończeń nerwowych oplata każdy mieszek włosowy. Włosy poza niezaprzeczalną funkcją estetyczną odgrywają również pewną rolę w regulacji ciepłoty ciała. Niektórzy odważni wypróbowują tę funkcję włosów szczególnie w zimie, kiedy w mroźne dni paradują bez okrycia głowy, narażając je na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Dlatego, aby nasze włosy były piękne, gęste i lśniące niezbędne jest dostosowanie odpowiedniej szczotki i regularne jej używanie.
 
Jaka szczotka do włosów ? Szczotkowanie to masaż skóry głowy. Wywołuje poprawę jej ukrwienia i lepsze odżywienie cebulek włosowych. Bardzo istotny jest dobór szczotki. W tej mierze poglądy są zgodne - zalecane są szczotki z twardego drewna nawlekane naturalną szczeciną z dzika. Uzasadnienie takiego wyboru jest proste. Dla włosów, jak i dla szczeciny popularnie nazywanej włosiem podstawowym, budulcem jest keratyna. Nie ma zatem obawy, że włosie uszkodzi mechanicznie włosy. Do minimum ograniczone jest też zjawisko elektryzowania. Poszczególne pędle szczotki są formowane z kilku włosów o różnej długości tak, by jak najstaranniej rozczesywały włosy. Ważny jest także profil szczotki, która powinna być tak wymodelowana, by pasowała do kształtu głowy. Wielkość szczotki i gęstość nawleczenia należy dobrać do rodzaju swoich włosów.


Szukając kosmetyków, które przywrócą naszym włosom naturalny blask i sprężystość pamiętajmy jak ważna jest dla nich odpowiednia dieta i proste czynności pielęgnacyjne. Oczywiście nieporozumieniem byłoby traktowanie szczotkowania jako panaceum na kłopoty z włosami, tak jak błędem jest traktowanie tej metody jako mitycznej czy staroświeckiej. Szczotkowanie świetnie uzupełnia inne oryginalne techniki masowania i jest nieodłącznym elementem prawidłowej pielęgnacji i terapii w leczeniu chorób włosów.
Szczotkowanie kiedyś i dziś
 
Naszym prababkom od dzieciństwa wpajano zasadę, że muszą systematycznie szczotkować swoje loki. Minimum 50 ruchów szczotki począwszy od skóry aż po same końce włosów! Był to spory wysiłek, gdyż normą były wówczas długie włosy. Efekty tych starań podziwiamy oglądając stare fotografie. Zachwyt budzi także kunszt dawnych rzemieślników, którzy wytwarzali szczotki i grzebienie. Współcześnie mimo, że nie brakuje entuzjastów długich włosów poglądy na temat techniki szczotkowania uległy pewnej ewolucji. Obecnie, gdy istnieją skutecznie czyszczące szampony, wystarczy kilka ruchów szczotką, by poprawić krążenie, usunąć martwe włosy, łupież i kurz. Nie oznacza to, że nie ma już zwolenników tradycyjnej metody. Są i dumnie obnoszą się ze swoimi starannie wyszczotkowanymi fryzurami.
Pielęgnacja szczotek z naturalnego włosia


Używając szczotki do włosów pamiętać należy o tym, że jej oprawka wykonana jest z drewna i zanurzanie w wodzie spowoduje jej zniszczenie. Szczotkę należy regularnie wyczesywać za pomocą grzebienia z watą nasyconą spirytusem. Jest to najprostszy i bardzo skuteczny zabieg higieniczny. Można też ostrożnie zanurzać w ciepłej wodzie z mydłem szczecinę szczotki cały czas pamiętając o tym by nie zamoczyć oprawki. Szczotka do włosów jest wymarzonym miejscem dla bakterii oraz grzybów. Te przybory kosmetyczne są siedliskiem nawet 1400 kolonii bakterii na centymetr kwadratowy. Według ekspertów zanieczyszczenia i brud mogą być przyczyną wielu chorób zakaźnych. Dlatego nie należy pożyczać szczotek od innych osób. Jakie jeszcze akcesoria kosmetyczne powinny być regularnie czyszczone?



Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL Gniezno ul. Powstańców Wlkp. 39a Tel. 791-464-844
 

Zamknij okno
Menu
Strona główna AKCESORIA FRYZJERSKIE Szczotka do włosów
Sortuj:

Szczotka do włosów

Szczotka do włosów - okrągła szczotka do włosów – przyrząd do pielęgnacji włosów (modelowania oraz czesania). Składa się z trzonu służącego jako uchwyt oraz z twardego włosia lub elementów czeszących z tworzyw sztucznych. Szczotki do włosów mogą być okrągłe lub płaskie. Okrągłe są używane głównie do modelowania oraz optycznego zwiększania objętości włosów. Szczotki płaskie służą głównie do rozczesywania włosów oraz masażu skóry. Szczotki włosowe są popularnymi przyrządami do pielęgnacji włosów.


Szczotka do włosów równie ważna jak kosmetyki. Dbasz o swoje włosy, więc starannie dobierasz do nich kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne. Długo zastanawiasz się też nad wyborem prostownicy i lokówki. A co ze szczotką do włosów? Szczotka do włosów to jedna z najważniejszych rzeczy, które służą do pielęgnacji włosów, a większość z nas nie zastanawia się zbyt długo nad jej wyborem. Wcale nie wynika to z tego, że na szczotkach do włosów się aż tak dobrze znamy, lecz raczej z tego, że nie przykładamy do tego większej uwagi.



Dobrze dobrana szczotka do czesania lub modelowania stanowi klucz do pięknych włosów i zdrowej skóry głowy. Dlatego zanim ruszy się na zakupy, warto poznać materiały, z jakich wykonane są szczotki do włosów, a także przyjrzeć się uważniej ich kształtom, by wybrać produkt, który jak najlepiej spełni swoją funkcję.


Z jakich materiałów zrobione są szczotki do włosów? Drewniane szczotki do włosów. Drewniane szczotki do włosów są przede wszystkim wykonane z naturalnego, ale i odnawialnego materiału, jakim jest drewno, więc i bardziej ekologiczne. Często są one cięższe od szczotek z tworzyw sztucznych czy też aluminium, więc trudno jest nimi długo szczotkować włosy. Wyjątek w tej kwestii stanowią szczotki z bambusa i olchy, które są odczuwalnie lżejsze, a więc – przyjazne i funkcjonalne jednocześnie.



Szczotki do włosów z tworzyw sztucznych. Szczotki wykonane z tworzyw sztucznych są tańsze, a co za tym idzie – bardziej popularne od drewnianych. Są od nich także lżejsze i mają często ergonomiczny kształt oraz gumową osłonkę na rączce, co ułatwia posługiwanie się nimi. Plastikowe szczotki do włosów są odporne na działanie wysokiej temperatury, ale – niestety – często się mocno elektryzują, co z kolei utrudnia czesanie i układanie fryzury.



Szczotki aluminiowe do modelowania Szczotki z aluminium są bardzo lekkie, mają okrągły kształt i służą do modelowania fryzur. Aluminium szybko oddaje ciepło podczas modelowania, co przyspiesza suszenie włosów oraz modelowanie fryzury. Ich wadą jest to, że włosy nie przesuwają się po aluminium zbyt łatwo, wskutek czego są one bardziej narażone na uszkodzenia.



Szczotki z powłoką ceramiczną W profesjonalnych sklepach fryzjerskich dostępne są szczotki z powłoką ceramiczną. Dzięki takiemu rozwiązaniu włosy modeluje się szybko i łatwo, unikając jednocześnie irytującego elektryzowania i problematycznych uszkodzeń struktury włosa. Niestety, szczotki z powłoką ceramiczną są droższe od zwykłych szczotek.



Włosie z dzika Szczotki z naturalnym włosiem posiadają najczęściej włosie ze szczeciny dzika, które nie niszczy włosów, lecz je naturalnie pielęgnuje. Stosowanie takich szczotek zaleca się nie tylko osobom o delikatnych, cienkich włosach, lecz także tym, które zmagają się z problemem przetłuszczających się włosów. Regularne szczotkowanie taką szczotką zapewnia bowiem rozprowadzenie nadmiaru łoju na całej długości włosa, dzięki czemu włosy wyglądają zdrowo i się naturalnie błyszczą. Szczotka z naturalnym włosiem delikatnie masuje też skórę głowy, poprawiając tym samym jej kondycję.



Igły nylonowe Wiele szczotek jest wyposażonych w nylonowe igły o różnej twardości. Do cienkich włosów należy wybrać miękkie igły, a do grubych – twardsze. Igły nylonowe są odporne na wysoką temperaturę. Jeżeli nylon jest wysokiej jakości, to szczotka ma właściwości jonizujące, co zapobiega elektryzowaniu się i puszeniu włosów. Do włosów przedłużanych zaleca się szczotki mieszane – zawierające włosie naturalne i nylonowe igły.

 

Igły metalowe i drewniane. Najczęściej w szczotkach do włosów spotyka się igły metalowe, zakończone kulką z tworzywa sztucznego. Są one dość wytrzymałe, jednakże zdarza się, że igły się wyginają, a kulki szybko ścierają, co powoduje plątanie i szarpanie włosów podczas czesania oraz zadrapania skóry głowy.


Drewniane igły są łagodniejsze dla włosów i skóry głowy. Zaleca się je zwłaszcza osobom o długich, grubych włosach oraz tym, których włosy łatwo się plączą. Kształt a funkcja szczotki do włosów.

 

Płaskie szczotki do włosów. Szczotki płaskie mogą mieć różną formę i wielkość. Długie i wąskie szczotki służą zazwyczaj do tapirowania i czesania włosów podczas suszenia, a szerokie – kwadratowe, owalne lub okrągłe – do codziennego czesania i szczotkowania włosów.



Szczotki płaskie, służące do czesania i szczotkowania włosów, są często wyposażone w gumową poduszkę, która niweluje nacisk, chroniąc tym samym skórę głowy i włosy przed uszkodzeniem. Natomiast szczotki do czesania włosów podczas suszenia posiadają otwory, dzięki którym ciepłe powietrze suszarki szybciej przenika do włosów i nie powoduje ich przegrzania.



Szczotki okrągłe i owalne Szczotki okrągłe bądź owalne służą do modelowania fryzury z użyciem suszarki – za ich pomocą prostuje się, kręci i odpowiednio wywija włosy. W sprzedaży dostępne są także suszarko-lokówki, które umożliwiają jednoczesne suszenie włosów i modelowanie fryzury.



Okrągłe szczotki mają bardzo różną średnicę. Jej wybór zależy od tego, do czego dokładnie szczotka ma posłużyć.



Dobre są szczotki z powłoką teflonową, jednakże hitem są obecnie szczotki z powłoką ceramiczną. Szybko się nagrzewają, nie niszczą włosów podczas stylizacji i mają właściwości jonizujące, dzięki czemu stylizacja przebiega sprawnie, a włosy mają zdrowy wygląd.

 

Szczotki dla niemowląt i małych dzieci W sklepach dostępne są specjalne szczoteczki do czesania włosów niemowląt i małych dzieci. Ich rękojeść jest zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego, które jest lekkie i nadaje się do częstego mycia. Włosie jest natomiast zrobione z miękkiego, naturalnego lub sztucznego surowca.

Nawet, gdy dziecko nie posiada zbyt wielu włosków, warto regularnie używać szczoteczki i czesać jego główkę, gdyż zapobiega to nie tylko plątaniu się delikatnych włosków, lecz także stanowi znakomity masaż dla skóry głowy, dzięki któremu zapobiega się powstawaniu tzw. ciemieniuchy.

Prawidłowo dobrana szczotka do włosów potrafi zdziałać cuda – sprawi, że kosmyki odzyskają blask, sprężystość i zdrowy wygląd. Przeglądając ofertę szczotek dostępnych na polskim rynku, najlepiej sięgać po te, w całości wykonane z drewna (tzn. nie tylko z drewnianą rączką, ale i z drewnianymi ząbkami), ponieważ łagodniej traktują czuprynę. Fryzjerzy polecają także szczotki z naturalnej szczeciny dzika, gdyż ich głównym budulcem jest keratyna, która wchodzi w skład ludzkich włosów, a dzięki temu zapobiega ich mechanicznym uszkodzeniom.
Równie ważny jak materiał, z którego wykonano szczotkę, jest jej kształt. W naszej kosmetyczce powinno się znaleźć kilka szczotek o różnej średnicy i formie. Dzięki temu, bez problemu ułożymy zarówno lekką fryzurę do pracy, jak i wieczorowy kok na eleganckie przyjęcie.

I tak:
1. Okrągłe, promieniste szczotki o gęstym włosiu doskonale nadają się do stylizacji włosów falowanych i kręconych. Te grubsze efektownie uniosą długie kosmyki u nasady, a te o mniejszej średnicy pomogą w modelowaniu krótszych włosów.


2. Prostokątne, płaskie szczotki z głęboko rozmieszczonym włosiem najlepiej posłużą kobietom o bardzo długich i naturalnie prostych kosmykach. Zapobiegną elektryzowaniu się czupryny, nadając włosom naturalny blask i zdrową gładkość.


3. Szczotki owalne, u podstawy wyściełane gumą, są przeznaczone do każdego rodzaju włosów. Mają twarde włosie, dzięki czemu poprawiają ukrwienie skóry głowy oraz usuwają z niej wszelkie zanieczyszczenia.


4. Szczotki częściowo zaokrąglone, z rzadkim włosiem, są idealne do modelowania krótkich i cienkich kosmyków. W duecie z suszarką nadają włosom objętość i gęstość.


5. Elektryczne szczotko-suszarki to dwa w jednym. Mają okrągły, walcowaty kształt, a przez otworki rozsiane po całej powierzchni płynie ciepłe powietrze. Doskonale nadają się do stylizacji zarówno cienkich i delikatnych włosów, jak i tych gęstych, niepodatnych na kręcenie tradycyjną szczotką. Umożliwią również prostowanie kosmyków na całej długości. Pamiętaj! Niezależnie od tego, jaki wybierzesz kształt czy wielkość, upewnij się, że szczotka jest wykonana z naturalnego włosia oraz ma właściwości antystatyczne. Warto również zainwestować w dobry jakościowo produkt uznanej firmy - bogato wyposażona kosmetyczka nie oznacza bowiem całego worka fryzjerskich akcesoriów, a kilka porządnych szczotek, które będą służyły nam przez lata.


Triki i pułapki:
•    Szczotkę do włosów powinno się starannie czyścić raz w tygodniu. Możesz w tym celu użyć ciepłej wody oraz szamponu – usuniesz z niej wszelkie zanieczyszczenia oraz resztki produktów do stylizacji. Pamiętaj tylko, że drewnianej oprawki szczotki nie należy moczyć, więc jeśli chcesz tego uniknąć, zanurz w wodzie jedynie jej szczecinę.
•    Co drugi dzień rozczesuj włosie szczotki przy pomocy grzebienia nasączonego spirytusem.
•    Jeśli masz wrażliwą skórę głowy, sięgnij po szczotkę z miękkim włosiem albo drucikami zakończonymi plastikowymi kuleczkami.
•    Rozczesując mokre włosy, zawsze używaj grzebienia z szerokimi zębami i nigdy, przenigdy, nie sięgaj po szczotkę, ponieważ wilgoć rozpulchnia ochronne łuski keratynowe i uszkadza fakturę wilgotnych włosów, przez co stają się one podatniejsze na uszkodzenia.



JAK SZCZOTKOWAĆ WŁOSY - Wśród codziennych zabiegów pielęgnacyjnych warto znaleźć chwilę czasu na szczotkowanie włosów. To dobra metoda na poprawę kondycji włosów i skóry głowy.Szczotkowanie powinno wykonywać się w kierunku od szyi do czoła. Pobudzamy w ten sposób krążenie krwi w skórze głowy. Popularnie mówi się o dotlenieniu skóry. Według znawców tematu najlepsze wyniki daje szczotkowanie poranne. Szczotkując włosy rozprowadzamy, aż po same ich końce sebum wytwarzane przez gruczoły łojowe skóry. Daje to włosom naturalną ochronę przed wiatrem, słońcem i innymi czynnikami.


Szczotkowanie to także mechaniczne usuwanie starej keratyny i zanieczyszczeń, które osiadają na naszych włosach. Nie powinny obawiać się go osoby, których włosy mają skłonność do przetłuszczania się. Szczotka nie tylko rozprowadza wydzielane sebum, ale także usuwa jego nadmiar. Ważne jest też, by zachować cierpliwość w przyzwyczajaniu naszych włosów do regularnego szczotkowania.

 

Tradycyjny sposób szczotkowania włosów. Nie szczotkujmy włosów mokrych. Woda rozpulchnia je podnosząc ochronne łuski keratynowe, które osłaniają trzon włosa. Włosy stają się bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie działa na nie wysoka temperatura. Dlatego najlepiej, gdy osuszamy je ręcznikiem wyciskając z nich wodę. Zalecane jest pozostawienie ręcznika na głowie tak długo, aż woda sama wsiąknie. Nie trzemy mokrych włosów ręcznikiem. O ile to możliwe pozwólmy wyschnąć im w sposób naturalny. Do rozczesania wilgotnych włosów należy używać grzebienia z kości lub szylkretu o długich, szeroko rozstawionych zębach. Zdecydowanie odradzamy używanie grzebieni metalowych lub plastikowych. Ich powierzchnia, mimo, że pozornie gładka, z “punktu widzenia” włosa posiada mnóstwo nierówności i ostrych krawędzi. W czasie czesania te mikroskopijne niedoskonałości uszkadzają strukturę włosa powodując, że staje się on kruchy i łamliwy.


Szczotkowanie wykonujemy delikatnie ze świadomością, że jest to także zabieg relaksujący. Stres wywołuje skurcze naczyń krwionośnych i ogranicza dopływ substancji odżywczych do cebulek włosowych. Masaż i tak zwane młoteczkowanie polegające na opukiwaniu szczotką głowy relaksuje, rozluźnia, łagodzi napięcie nerwowe, pobudza krążenie krwi i rozgrzewa skórę. Chwile poświęcone tym zabiegom mogą wydobyć nas z psychicznego dołka. Szczotkując włosy porządkujemy swoje myśli.


O włosach - Nasze włosy są martwą, zrogowaciałą częścią włosa. Żywe są jedynie ich cebulki ukryte tuż pod powierzchnią skóry. Dopiero mikroskopowe zdjęcia włosa i przekroju skóry uzmysławiają nam jak skomplikowana jest budowa włosa i jak gęsta sieć naczyń włosowatych, limfatycznych i zakończeń nerwowych oplata każdy mieszek włosowy. Włosy poza niezaprzeczalną funkcją estetyczną odgrywają również pewną rolę w regulacji ciepłoty ciała. Niektórzy odważni wypróbowują tę funkcję włosów szczególnie w zimie, kiedy w mroźne dni paradują bez okrycia głowy, narażając je na szkodliwe czynniki atmosferyczne. Dlatego, aby nasze włosy były piękne, gęste i lśniące niezbędne jest dostosowanie odpowiedniej szczotki i regularne jej używanie.
 
Jaka szczotka do włosów ? Szczotkowanie to masaż skóry głowy. Wywołuje poprawę jej ukrwienia i lepsze odżywienie cebulek włosowych. Bardzo istotny jest dobór szczotki. W tej mierze poglądy są zgodne - zalecane są szczotki z twardego drewna nawlekane naturalną szczeciną z dzika. Uzasadnienie takiego wyboru jest proste. Dla włosów, jak i dla szczeciny popularnie nazywanej włosiem podstawowym, budulcem jest keratyna. Nie ma zatem obawy, że włosie uszkodzi mechanicznie włosy. Do minimum ograniczone jest też zjawisko elektryzowania. Poszczególne pędle szczotki są formowane z kilku włosów o różnej długości tak, by jak najstaranniej rozczesywały włosy. Ważny jest także profil szczotki, która powinna być tak wymodelowana, by pasowała do kształtu głowy. Wielkość szczotki i gęstość nawleczenia należy dobrać do rodzaju swoich włosów.


Szukając kosmetyków, które przywrócą naszym włosom naturalny blask i sprężystość pamiętajmy jak ważna jest dla nich odpowiednia dieta i proste czynności pielęgnacyjne. Oczywiście nieporozumieniem byłoby traktowanie szczotkowania jako panaceum na kłopoty z włosami, tak jak błędem jest traktowanie tej metody jako mitycznej czy staroświeckiej. Szczotkowanie świetnie uzupełnia inne oryginalne techniki masowania i jest nieodłącznym elementem prawidłowej pielęgnacji i terapii w leczeniu chorób włosów.
Szczotkowanie kiedyś i dziś
 
Naszym prababkom od dzieciństwa wpajano zasadę, że muszą systematycznie szczotkować swoje loki. Minimum 50 ruchów szczotki począwszy od skóry aż po same końce włosów! Był to spory wysiłek, gdyż normą były wówczas długie włosy. Efekty tych starań podziwiamy oglądając stare fotografie. Zachwyt budzi także kunszt dawnych rzemieślników, którzy wytwarzali szczotki i grzebienie. Współcześnie mimo, że nie brakuje entuzjastów długich włosów poglądy na temat techniki szczotkowania uległy pewnej ewolucji. Obecnie, gdy istnieją skutecznie czyszczące szampony, wystarczy kilka ruchów szczotką, by poprawić krążenie, usunąć martwe włosy, łupież i kurz. Nie oznacza to, że nie ma już zwolenników tradycyjnej metody. Są i dumnie obnoszą się ze swoimi starannie wyszczotkowanymi fryzurami.
Pielęgnacja szczotek z naturalnego włosia


Używając szczotki do włosów pamiętać należy o tym, że jej oprawka wykonana jest z drewna i zanurzanie w wodzie spowoduje jej zniszczenie. Szczotkę należy regularnie wyczesywać za pomocą grzebienia z watą nasyconą spirytusem. Jest to najprostszy i bardzo skuteczny zabieg higieniczny. Można też ostrożnie zanurzać w ciepłej wodzie z mydłem szczecinę szczotki cały czas pamiętając o tym by nie zamoczyć oprawki. Szczotka do włosów jest wymarzonym miejscem dla bakterii oraz grzybów. Te przybory kosmetyczne są siedliskiem nawet 1400 kolonii bakterii na centymetr kwadratowy. Według ekspertów zanieczyszczenia i brud mogą być przyczyną wielu chorób zakaźnych. Dlatego nie należy pożyczać szczotek od innych osób. Jakie jeszcze akcesoria kosmetyczne powinny być regularnie czyszczone?



Hurtownia Fryzjerska LOOKWELL Gniezno ul. Powstańców Wlkp. 39a Tel. 791-464-844
 

Czytaj dalej
2 3 4 5 6 7 8 9 10
ILOŚĆ PRODUKTÓW W KOSZYKU : 0 O WARTOŚCI : 0.00 zł

Twój koszyk jest pusty

PRZEJDŹ DO KASY ROZWIŃ KOSZYK ZWIŃ KOSZYK
W CZYM MOŻEMY POMÓC? INFOLINIA: 791-464-844 PON-PT 8:00-16:00 SKLEP@OFRYZJER.PL

Producenci

Wyświetl wszystkich producentów


100% bezpieczeństwa

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL w pełni chroni przekazywane dane osobowe oraz zapewnia że nie przekazuje zebranych danych osobowych innym podmiotom czy osobą. Przekazywane dane osobowe są jedynie danymi niezbędnymi do realizacji zamówienia. Dane osobowe są chronione przez dostępem osób trzecich.

Ceny

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL oferuje towar fryzjerski w najlepszych cenach dla każdego. Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT. Ceny są wyrażone w polskich nowych złotych. Ceny hurtowe dla każdego sprzedaż już od jednej sztuki. Prawdopodobnie mamy najszerszą ofertę i najlepsze ceny więc sprawdź dział promocje. 

Gwarancja

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL gwarantuje 100% zadowolenia z realizacji zamówienia oraz zapewnia pełną satysfakcję z zakupionych towarów. Wszystkie sprzedawane przez nas towary są nowe i oryginalne oraz posiadają gwarancję, dodatkowo na każdy zakupiony u nas sprzęt wystawiamy pisemną gwarancję.