Suszarka do włosów to z pozoru proste urządzenie o prostym przeznaczeniu – ma suszyć mokre włosy. Nowoczesne suszarki do włosów oferują jednak szereg dodatkowych funkcji, które umożliwiają pielęgnację włosów oraz ich stylizację i modelowanie.

 

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę, przy kupnie profesjonalnej suszarki do włosów:

Rodzaje suszarek do włosów

Suszarki można umownie podzielić na:

Suszarki do użytku domowego

Suszarki profesjonalne / Suszarki fryzjerskie

Suszarki turystyczne

 

Suszarki profesjonalne, przewidziane do salonów fryzjerskich, od tych przeznaczonych do użytku domowego różnią się głównie tym, iż są zaopatrzone w bardziej wytrzymałe silniki, które muszą sprostać wielu godzinom pracy. Często są też nieco większe od zwykłych suszarek, ale mimo to lekkie i wyposażone w dłuższy przewód często to jest ponad 3 metry, by łatwo było nimi operować na stanowisku fryzjerskim. Suszarki do włosów mają też zróżnicowane nakładki i końcówki do modelowania fryzur.

 

Wiele nowoczesnych suszarek adresowanych do konsumentek indywidualnych wyposażone są niejednokrotnie w takie same funkcje dodatkowe i dysponują podobnym zakresem mocy, co sprzęt profesjonalny (zarówno o funkcjach, jak i o mocy, będzie mowa dalej). Nic też nie stoi na przeszkodzie by kupić sobie do domu suszarkę z półki profesjonalnej, trzeba się jednak wówczas liczyć z wyższą ceną i ograniczona dostępnością. Profesjonalne suszarki do włosów dostępne są w hurtowni fryzjerskiej czy w sklepie fryzjerskim.

 

Suszarki turystyczne, inaczej kompaktowe, to niewielkie, poręczne urządzenia, które dzięki składanej rączce z łatwością można zmieścić nawet w podręcznym bagażu. Zazwyczaj wyposażone są one w silniki o mocy ok. 1000 – 1300 W.

 

Parametry, w które są wyposażone profesjonalne suszarki do włosów

Moc

Na rynku dostępne są suszarki o mocy od 1000 W do 2300 W. Od mocy urządzenia zależy szybkość suszenia. Oczywiście, im większa moc, tym szybciej wysuszysz włosy.

Rozważając, jakiej mocy suszarkę wybrać, weź pod uwagę długość i gęstość swoich włosów. Do krótkich włosów nie będzie potrzebna suszarka o mocy 2000 W, w zupełności wystarczająca może okazać się 1000–1400 W. Jeśli natomiast Twoje włosy są długie, gęste i odznaczają się znaczną grubością, wybierz suszarkę o mocy przynajmniej 1600 W.

Trzeba jednak pamiętać, że suszenie inne niż naturalne, podczas którego po prostu pozwalasz włosom, by wyschły same, nigdy nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Gorące powietrze może niekorzystnie oddziaływać na włos, przesuszać go oraz sprawić, że stanie się on matowy i łamliwy. Dlatego im szybciej suszarka suszy, tym lepiej, bo im krócej włosy narażone są na działanie wysokiej temperatury, tym dla nich korzystniej.

 

Siła nawiewu - Obecnie suszarki do włosów dostępne na naszym rynku wyposażone są w kilkustopniowy regulator siły nawiewu. Standardem wśród suszarek do włosów są 2-stopniowe przełączniki prędkości nawiewu, jednak można również znaleźć modele posiadające ich 3 lub 4. Opcja regulowania siły/prędkości nawiewu jest przydatna w paru przypadkach. Do bardzo mokrych włosów najodpowiedniejsza będzie maksymalna prędkość, ale jeśli włosy nie są bardzo mokre, tylko wilgotne i trzeba je jedynie podsuszyć, można przestawić suszarkę na słabszy nawiew. Podobnie, jeśli po wysuszeniu nadmuchem o pełnej mocy, chcesz wymodelować i ułożyć poszczególne pasma, słabszy nawiew będzie przydatny

 

Regulacja temperatury - Podobnie jak w przypadku siły nadmuchu, suszarki bywają wyposażone w regulator temperatury wydmuchiwanego powietrza. „Bywają”, ponieważ, podczas gdy prawie wszystkie urządzenia dają użytkownikowi możliwość zmieniania prędkości nadmuchu, regulacja zakresów temperatury, czyli zmiana ustawienia z cieplejszej na zimniejszą i odwrotnie, nie jest standardem i dostępna jest w wielu, jednak nie we wszystkich modelach. Suszarki do włosów, które taki regulator posiadają, mogą oferować od 2 do 4 stopni regulacji temperatury. Maja tę przewagę nad urządzeniami, które nie zostały w niego wyposażone, że razem z przełącznikiem siły/prędkości nadmuchu dają użytkownikowi możliwość ustawienia szeregu kombinacji prędkości i temperatury wydmuchiwanego powietrza. Na przykład, jeśli musisz szybko wysuszyć bardzo mokre włosy, możesz ustawić opcje suszarki na pełną moc (najwyższą prędkość) i najwyższą temperaturę. Jeśli natomiast chcesz podsuszyć lekko wilgotne włosy o słabszej kondycji, masz możliwość wyboru niższej temperatury przy tej samej, co w poprzednim przykładzie, lub niższej mocy.

 

Przy okazji omawiania zalet suszarek do włosów z możliwością regulacji temperatury nie można nie wspomnieć o niezwykle ważnej opcji, dostępnej w coraz większej liczbie modeli, czyli o nawiewie zimnego powietrza. W wielu urządzeniach dostępnych na rynku zainstalowano specjalny przycisk z przodu uchwytu, którego naciśnięcie uruchamia strumień chłodnego powietrza. Opcja ta, wydawać by się mogło, że niepotrzebna w suszarce, która ma przecież suszyć włosy gorącym powietrzem, w praktyce okazuje się bardzo przydatna. Warto wspomnieć, że chłodne powietrze doskonale utrwala wcześniej wymodelowaną fryzurę.

 

Z czego i jak zbudowana powinna być profesjonalna suszarka do włosów?

Powłoki ceramiczne i turmalinowe

By zminimalizować szkody, jakie mogą powstać w strukturze włosa przy częstym suszeniu i modelowaniu, producenci zaczęli wyposażać wybrane modele suszarek w powłoki ceramiczne i turmalinowe. Takie właśnie powłoki ceramiczne umożliwiają równomierne rozłożenie temperatury podczas suszenia, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów w wyniku wystawiania ich na działanie zmiennych temperatur. Natomiast turmaliny to minerały, które są naturalnym źródłem jonów ujemnych, czyli podobnie jak jonizatory, sprzyjają one zamykaniu łusek włosa i przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów podczas suszenia.

 

Antypoślizgowy i składany uchwyt. Coraz więcej suszarek do włosów wyposażonych jest w uchwyty powleczone antypoślizgowym materiałem, np. gumowane. Komfort użytkowania takiej suszarki jest znacznie większy niż urządzenia, które jest tego udogodnienia pozbawione. Uchwyt z takimi elementami pewniej leży w dłoni i mniejsze jest ryzyko upuszczenia suszarki podczas suszenia. Zdarza się, że suszarkę trzeba zabrać ze sobą w podróż. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie urządzenie wyposażone w składaną rączkę. Dzięki tej opcji suszarka zajmie w walizce znacznie mniej miejsca, niż model z tradycyjnym uchwytem.

 

Filtr ochronny. Zdarza się, że w do silnika suszarki dostaną się włosy, kurz, lub inne zanieczyszczenia. Urządzenie wydziela wówczas charakterystyczną woń spalenizny. Jeśli do silnika suszarki dostanie się zbyt dużo zanieczyszczeń, może dojść nawet do jego przepalenia, dlatego w coraz większej liczbie modeli instalowane są specjalne filtry ochronne w postaci gęstej siatki, montowane z tyłu urządzenia. Filtry są zdejmowane, można je łatwo oczyścić z włosów oraz umyć.

 

Długi kabel. Suszarki do włosów są przeważnie wyposażone w kabel o długości 1,8-2 m. Wydaje się, że to wystarczy, w końcu w każdej polskiej łazience gniazdko znajduje się w okolicy lustra., większy kłopot jeśli chodzi o salony fryzjerskie, gdzie wizja wszedzie plączących się przedłużaczy nie jest ok. W takiej sytuacji uratować Cię może suszarka profesjonalna z dłuższym niż standardowy kablem. Bardzo wielu producentów oferuje modele suszarek wyposażone w kabel o długości 3 metrów. Urządzenie wyposażone w taki długi przewód to, jak już wspomniano na wstępie, zazwyczaj modele profesjonalne.

 

Funkcje profesjonalnych suszarek do włosów Jonizacja - W coraz to większej ilości modeli dostępna jest opcja jonizacji powietrza. Suszarki takie wyposażone są w generator jonów, który podczas pracy urządzenia wytwarza jony ujemne. Ich zadaniem jest neutralizowanie ładunków dodatnich powstających podczas suszenia na powierzchni włosów. Ładunki dodatnie powodują otwieranie się łusek włosa, który staje się szorstki i matowy. W rezultacie fryzura puszy się i elektryzuje. Jonizator zamyka łuski włosa, dzięki czemu włos się nie elektryzuje, pozostaje gładki, a fryzurę o wiele łatwiej jest ułożyć. 

 

Wyposażenie, jakie powinna posiadać profesjonalna suszarka do włosów Dostępne na rynku suszarki wyposażone są w przynajmniej jedną nakładkę służącą do modelowania fryzury. Koncentrator – to podstawowa nakładka dostępna praktycznie we wszystkich modelach suszarek. Koncentrator posiada wąska końcówkę ze szczeliną i umożliwia skupianie strumienia powietrza oraz kierowanie go na wybrane pasma włosów. W ten sposób ułatwia ich modelowanie. W zależności od modelu, koncentratory posiadają szersze lub węższe szczeliny. Pamiętaj! Im węższa szczelina koncentratora, tym precyzyjniejsze modelowanie.

 

Oprócz koncentratora suszarka może być wyposażona w szereg dodatkowych nasadek ułatwiających stylizację:

Dyfuzor – może mieć dwojakie zastosowanie w zależności od tego, czy wyposażono go w długie, czy w krótkie końcówki.

 

Przy pomocy dyfuzora z długimi końcówkami będziesz w stanie unieść włosy u nasady, podczas gdy dyfuzor wyposażony w krótkie końcówki umożliwi Ci nadanie objętości włosom oraz zapobieżenie puszenia się włosów kręconych. Nakładka prostująca – służy, jak sama nazwa wskazuje, do prostowania włosów podczas suszenia. Jest ona z płytki ceramicznej, co, jak już wspomniano, umożliwia równomierne rozłożenie temperatury i zapobiega niszczeniu włosów podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli lubisz mieć wyprostowane, gładkie włosy, a nie chcesz używać prostownicy, suszarka z taką dodatkową nasadką może okazać się dobrym rozwiązaniem.

 

Wybór odpowiedniej suszarki do włosów zależeć powinien od tego, jakie będzie jej główne przeznaczenie. Na podstawie informacji przekazanych w artykule można sformułować kilka prostych zasad, którymi możesz kierować się przy wyborze suszarki.

 

Podsumowując, do krótkich włosów, które nie wymagają żmudnej stylizacji, nie wybieraj suszarki o maksymalnej dostępnej mocy. Wystarczy urządzenie o mocy ok. 1400 W. Długie i gęste włosy schną znacznie dłużej niż krótkie, dlatego mając takie włosy lepiej używać suszarki o dużej mocy (np. 2000 W), suszenie będzie trwało krócej, niż urządzeniem o małej mocy.

Jeśli włosy wymagają układania, a jednocześnie są wrażliwe na działanie wysokiej temperatury i łatwo ulegają uszkodzeniu podczas stylizacji, pomyśl o suszarce posiadającej kilka zakresów temperatury i siły nawiewu. Będziesz wówczas w stanie ustawiać różne kombinacje obu parametrów i dzięki temu kontrolować, czy włosy nie są narażone na działanie zbyt gorącego powietrza.

 

W przypadku włosów podatnych na uszkodzenia warto też zaopatrzyć się w suszarkę z jonizatorem powietrza, ponieważ uszkodzone włosy są przeważnie szorstkie i matowe, zwłaszcza po wysuszeniu. Jeśli zamierzasz głównie suszyć włosy, a nie układać, kręcić, prostować itp., wystarczy, jeśli Twoja suszarka wyposażona będzie w podstawowe funkcje, bez dodatkowych nakładek, takich jak dyfuzor i końcówka prostująca.

 

Jeżeli oprócz suszenia chcesz włosy układać, np. podkręcać na szczotce, a dodatkowo chciałabyś zwiększyć ich objętość, rozejrzyj się za suszarką wyposażoną w koncentrator o wąskiej szczelinie oraz dyfuzor. Ten pierwszy ułatwi Ci modelowanie, ten drugi odbije włosy od nasady.

 

Dobrej jakości suszarki do włosów poleca Hurtownia Fryzjerska URADKA

Zamknij okno
Menu
Strona główna Suszarka do włosów
Sortuj:

Suszarka fryzjerska, suszarki do włosów / Suszarka do włosów

Suszarka do włosów to z pozoru proste urządzenie o prostym przeznaczeniu – ma suszyć mokre włosy. Nowoczesne suszarki do włosów oferują jednak szereg dodatkowych funkcji, które umożliwiają pielęgnację włosów oraz ich stylizację i modelowanie.

 

Aspekty, które należy wziąć pod uwagę, przy kupnie profesjonalnej suszarki do włosów:

Rodzaje suszarek do włosów

Suszarki można umownie podzielić na:

Suszarki do użytku domowego

Suszarki profesjonalne / Suszarki fryzjerskie

Suszarki turystyczne

 

Suszarki profesjonalne, przewidziane do salonów fryzjerskich, od tych przeznaczonych do użytku domowego różnią się głównie tym, iż są zaopatrzone w bardziej wytrzymałe silniki, które muszą sprostać wielu godzinom pracy. Często są też nieco większe od zwykłych suszarek, ale mimo to lekkie i wyposażone w dłuższy przewód często to jest ponad 3 metry, by łatwo było nimi operować na stanowisku fryzjerskim. Suszarki do włosów mają też zróżnicowane nakładki i końcówki do modelowania fryzur.

 

Wiele nowoczesnych suszarek adresowanych do konsumentek indywidualnych wyposażone są niejednokrotnie w takie same funkcje dodatkowe i dysponują podobnym zakresem mocy, co sprzęt profesjonalny (zarówno o funkcjach, jak i o mocy, będzie mowa dalej). Nic też nie stoi na przeszkodzie by kupić sobie do domu suszarkę z półki profesjonalnej, trzeba się jednak wówczas liczyć z wyższą ceną i ograniczona dostępnością. Profesjonalne suszarki do włosów dostępne są w hurtowni fryzjerskiej czy w sklepie fryzjerskim.

 

Suszarki turystyczne, inaczej kompaktowe, to niewielkie, poręczne urządzenia, które dzięki składanej rączce z łatwością można zmieścić nawet w podręcznym bagażu. Zazwyczaj wyposażone są one w silniki o mocy ok. 1000 – 1300 W.

 

Parametry, w które są wyposażone profesjonalne suszarki do włosów

Moc

Na rynku dostępne są suszarki o mocy od 1000 W do 2300 W. Od mocy urządzenia zależy szybkość suszenia. Oczywiście, im większa moc, tym szybciej wysuszysz włosy.

Rozważając, jakiej mocy suszarkę wybrać, weź pod uwagę długość i gęstość swoich włosów. Do krótkich włosów nie będzie potrzebna suszarka o mocy 2000 W, w zupełności wystarczająca może okazać się 1000–1400 W. Jeśli natomiast Twoje włosy są długie, gęste i odznaczają się znaczną grubością, wybierz suszarkę o mocy przynajmniej 1600 W.

Trzeba jednak pamiętać, że suszenie inne niż naturalne, podczas którego po prostu pozwalasz włosom, by wyschły same, nigdy nie pozostaje bez wpływu na ich kondycję. Gorące powietrze może niekorzystnie oddziaływać na włos, przesuszać go oraz sprawić, że stanie się on matowy i łamliwy. Dlatego im szybciej suszarka suszy, tym lepiej, bo im krócej włosy narażone są na działanie wysokiej temperatury, tym dla nich korzystniej.

 

Siła nawiewu - Obecnie suszarki do włosów dostępne na naszym rynku wyposażone są w kilkustopniowy regulator siły nawiewu. Standardem wśród suszarek do włosów są 2-stopniowe przełączniki prędkości nawiewu, jednak można również znaleźć modele posiadające ich 3 lub 4. Opcja regulowania siły/prędkości nawiewu jest przydatna w paru przypadkach. Do bardzo mokrych włosów najodpowiedniejsza będzie maksymalna prędkość, ale jeśli włosy nie są bardzo mokre, tylko wilgotne i trzeba je jedynie podsuszyć, można przestawić suszarkę na słabszy nawiew. Podobnie, jeśli po wysuszeniu nadmuchem o pełnej mocy, chcesz wymodelować i ułożyć poszczególne pasma, słabszy nawiew będzie przydatny

 

Regulacja temperatury - Podobnie jak w przypadku siły nadmuchu, suszarki bywają wyposażone w regulator temperatury wydmuchiwanego powietrza. „Bywają”, ponieważ, podczas gdy prawie wszystkie urządzenia dają użytkownikowi możliwość zmieniania prędkości nadmuchu, regulacja zakresów temperatury, czyli zmiana ustawienia z cieplejszej na zimniejszą i odwrotnie, nie jest standardem i dostępna jest w wielu, jednak nie we wszystkich modelach. Suszarki do włosów, które taki regulator posiadają, mogą oferować od 2 do 4 stopni regulacji temperatury. Maja tę przewagę nad urządzeniami, które nie zostały w niego wyposażone, że razem z przełącznikiem siły/prędkości nadmuchu dają użytkownikowi możliwość ustawienia szeregu kombinacji prędkości i temperatury wydmuchiwanego powietrza. Na przykład, jeśli musisz szybko wysuszyć bardzo mokre włosy, możesz ustawić opcje suszarki na pełną moc (najwyższą prędkość) i najwyższą temperaturę. Jeśli natomiast chcesz podsuszyć lekko wilgotne włosy o słabszej kondycji, masz możliwość wyboru niższej temperatury przy tej samej, co w poprzednim przykładzie, lub niższej mocy.

 

Przy okazji omawiania zalet suszarek do włosów z możliwością regulacji temperatury nie można nie wspomnieć o niezwykle ważnej opcji, dostępnej w coraz większej liczbie modeli, czyli o nawiewie zimnego powietrza. W wielu urządzeniach dostępnych na rynku zainstalowano specjalny przycisk z przodu uchwytu, którego naciśnięcie uruchamia strumień chłodnego powietrza. Opcja ta, wydawać by się mogło, że niepotrzebna w suszarce, która ma przecież suszyć włosy gorącym powietrzem, w praktyce okazuje się bardzo przydatna. Warto wspomnieć, że chłodne powietrze doskonale utrwala wcześniej wymodelowaną fryzurę.

 

Z czego i jak zbudowana powinna być profesjonalna suszarka do włosów?

Powłoki ceramiczne i turmalinowe

By zminimalizować szkody, jakie mogą powstać w strukturze włosa przy częstym suszeniu i modelowaniu, producenci zaczęli wyposażać wybrane modele suszarek w powłoki ceramiczne i turmalinowe. Takie właśnie powłoki ceramiczne umożliwiają równomierne rozłożenie temperatury podczas suszenia, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko uszkodzenia włosów w wyniku wystawiania ich na działanie zmiennych temperatur. Natomiast turmaliny to minerały, które są naturalnym źródłem jonów ujemnych, czyli podobnie jak jonizatory, sprzyjają one zamykaniu łusek włosa i przeciwdziałają elektryzowaniu się włosów podczas suszenia.

 

Antypoślizgowy i składany uchwyt. Coraz więcej suszarek do włosów wyposażonych jest w uchwyty powleczone antypoślizgowym materiałem, np. gumowane. Komfort użytkowania takiej suszarki jest znacznie większy niż urządzenia, które jest tego udogodnienia pozbawione. Uchwyt z takimi elementami pewniej leży w dłoni i mniejsze jest ryzyko upuszczenia suszarki podczas suszenia. Zdarza się, że suszarkę trzeba zabrać ze sobą w podróż. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie urządzenie wyposażone w składaną rączkę. Dzięki tej opcji suszarka zajmie w walizce znacznie mniej miejsca, niż model z tradycyjnym uchwytem.

 

Filtr ochronny. Zdarza się, że w do silnika suszarki dostaną się włosy, kurz, lub inne zanieczyszczenia. Urządzenie wydziela wówczas charakterystyczną woń spalenizny. Jeśli do silnika suszarki dostanie się zbyt dużo zanieczyszczeń, może dojść nawet do jego przepalenia, dlatego w coraz większej liczbie modeli instalowane są specjalne filtry ochronne w postaci gęstej siatki, montowane z tyłu urządzenia. Filtry są zdejmowane, można je łatwo oczyścić z włosów oraz umyć.

 

Długi kabel. Suszarki do włosów są przeważnie wyposażone w kabel o długości 1,8-2 m. Wydaje się, że to wystarczy, w końcu w każdej polskiej łazience gniazdko znajduje się w okolicy lustra., większy kłopot jeśli chodzi o salony fryzjerskie, gdzie wizja wszedzie plączących się przedłużaczy nie jest ok. W takiej sytuacji uratować Cię może suszarka profesjonalna z dłuższym niż standardowy kablem. Bardzo wielu producentów oferuje modele suszarek wyposażone w kabel o długości 3 metrów. Urządzenie wyposażone w taki długi przewód to, jak już wspomniano na wstępie, zazwyczaj modele profesjonalne.

 

Funkcje profesjonalnych suszarek do włosów Jonizacja - W coraz to większej ilości modeli dostępna jest opcja jonizacji powietrza. Suszarki takie wyposażone są w generator jonów, który podczas pracy urządzenia wytwarza jony ujemne. Ich zadaniem jest neutralizowanie ładunków dodatnich powstających podczas suszenia na powierzchni włosów. Ładunki dodatnie powodują otwieranie się łusek włosa, który staje się szorstki i matowy. W rezultacie fryzura puszy się i elektryzuje. Jonizator zamyka łuski włosa, dzięki czemu włos się nie elektryzuje, pozostaje gładki, a fryzurę o wiele łatwiej jest ułożyć. 

 

Wyposażenie, jakie powinna posiadać profesjonalna suszarka do włosów Dostępne na rynku suszarki wyposażone są w przynajmniej jedną nakładkę służącą do modelowania fryzury. Koncentrator – to podstawowa nakładka dostępna praktycznie we wszystkich modelach suszarek. Koncentrator posiada wąska końcówkę ze szczeliną i umożliwia skupianie strumienia powietrza oraz kierowanie go na wybrane pasma włosów. W ten sposób ułatwia ich modelowanie. W zależności od modelu, koncentratory posiadają szersze lub węższe szczeliny. Pamiętaj! Im węższa szczelina koncentratora, tym precyzyjniejsze modelowanie.

 

Oprócz koncentratora suszarka może być wyposażona w szereg dodatkowych nasadek ułatwiających stylizację:

Dyfuzor – może mieć dwojakie zastosowanie w zależności od tego, czy wyposażono go w długie, czy w krótkie końcówki.

 

Przy pomocy dyfuzora z długimi końcówkami będziesz w stanie unieść włosy u nasady, podczas gdy dyfuzor wyposażony w krótkie końcówki umożliwi Ci nadanie objętości włosom oraz zapobieżenie puszenia się włosów kręconych. Nakładka prostująca – służy, jak sama nazwa wskazuje, do prostowania włosów podczas suszenia. Jest ona z płytki ceramicznej, co, jak już wspomniano, umożliwia równomierne rozłożenie temperatury i zapobiega niszczeniu włosów podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli lubisz mieć wyprostowane, gładkie włosy, a nie chcesz używać prostownicy, suszarka z taką dodatkową nasadką może okazać się dobrym rozwiązaniem.

 

Wybór odpowiedniej suszarki do włosów zależeć powinien od tego, jakie będzie jej główne przeznaczenie. Na podstawie informacji przekazanych w artykule można sformułować kilka prostych zasad, którymi możesz kierować się przy wyborze suszarki.

 

Podsumowując, do krótkich włosów, które nie wymagają żmudnej stylizacji, nie wybieraj suszarki o maksymalnej dostępnej mocy. Wystarczy urządzenie o mocy ok. 1400 W. Długie i gęste włosy schną znacznie dłużej niż krótkie, dlatego mając takie włosy lepiej używać suszarki o dużej mocy (np. 2000 W), suszenie będzie trwało krócej, niż urządzeniem o małej mocy.

Jeśli włosy wymagają układania, a jednocześnie są wrażliwe na działanie wysokiej temperatury i łatwo ulegają uszkodzeniu podczas stylizacji, pomyśl o suszarce posiadającej kilka zakresów temperatury i siły nawiewu. Będziesz wówczas w stanie ustawiać różne kombinacje obu parametrów i dzięki temu kontrolować, czy włosy nie są narażone na działanie zbyt gorącego powietrza.

 

W przypadku włosów podatnych na uszkodzenia warto też zaopatrzyć się w suszarkę z jonizatorem powietrza, ponieważ uszkodzone włosy są przeważnie szorstkie i matowe, zwłaszcza po wysuszeniu. Jeśli zamierzasz głównie suszyć włosy, a nie układać, kręcić, prostować itp., wystarczy, jeśli Twoja suszarka wyposażona będzie w podstawowe funkcje, bez dodatkowych nakładek, takich jak dyfuzor i końcówka prostująca.

 

Jeżeli oprócz suszenia chcesz włosy układać, np. podkręcać na szczotce, a dodatkowo chciałabyś zwiększyć ich objętość, rozejrzyj się za suszarką wyposażoną w koncentrator o wąskiej szczelinie oraz dyfuzor. Ten pierwszy ułatwi Ci modelowanie, ten drugi odbije włosy od nasady.

 

Dobrej jakości suszarki do włosów poleca Hurtownia Fryzjerska URADKA

Czytaj dalej
179.00 zł
137.83 zł
FOX Candy Suszarka do Włosów Turkusowa
2 3 4 5 6 7 8

Bestsellery

Promocje

Ostatnio kupowane

820.00 zł
631.40 zł
1 szt
Fox AIR Suszarka hełmowa stojąca srebrna SILVER

W naszym sklepie znajduje się bogaty asortyment suszarek fryzjerskich. Nasze suszarki do włosów to produkty dobrych producentów, w niskich cenach. Oferujemy tylko sprawdzony sprzęt, gdyż zdajemy sobie sprawę, że od jego jakości zależy jakoś usług fryzjerskich w Państwa zakładzie. Suszarka fryzjerska do włosów to z pewnością jeden z najważniejszych przedmiotów w zakładzie.

ILOŚĆ PRODUKTÓW W KOSZYKU : 0 O WARTOŚCI : 0.00 zł

Twój koszyk jest pusty

PRZEJDŹ DO KASY ROZWIŃ KOSZYK ZWIŃ KOSZYK
W CZYM MOŻEMY POMÓC? INFOLINIA: 791-464-844 PON-PT 8:00-16:00 SKLEP@OFRYZJER.PL

Producenci

Wyświetl wszystkich producentów


100% bezpieczeństwa

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL w pełni chroni przekazywane dane osobowe oraz zapewnia że nie przekazuje zebranych danych osobowych innym podmiotom czy osobą. Przekazywane dane osobowe są jedynie danymi niezbędnymi do realizacji zamówienia. Dane osobowe są chronione przez dostępem osób trzecich.

Ceny

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL oferuje towar fryzjerski w najlepszych cenach dla każdego. Wszystkie ceny zawierają już podatek VAT. Ceny są wyrażone w polskich nowych złotych. Ceny hurtowe dla każdego sprzedaż już od jednej sztuki. Prawdopodobnie mamy najszerszą ofertę i najlepsze ceny więc sprawdź dział promocje. 

Gwarancja

Internetowy sklep fryzjerski OFRYZJER.PL gwarantuje 100% zadowolenia z realizacji zamówienia oraz zapewnia pełną satysfakcję z zakupionych towarów. Wszystkie sprzedawane przez nas towary są nowe i oryginalne oraz posiadają gwarancję, dodatkowo na każdy zakupiony u nas sprzęt wystawiamy pisemną gwarancję.